Feradje 2014-2015 Sonbahar/Kış Ferace Koleksiyonu

Feradje 2015 kırkyama ferace

Feradje, ilk başlarda bir ferace markası olarak yoluna başladı,şimdilerde ise feracenin yanı sıra tesettür kurallarına uygun tulum,elbise ve hırka tasarımlarıyla yoluna devam ediyor.

Feradje 2015 kolları ve omzu çiçek desenli siyah ferace

Feradje, kıyafetlerinde kendine özgü tasarımı ve kaliteden ödün vermeyen işçiliği estetik bir ahenk içerisinde harmanlıyor. Sonbahar-Kış 2014/2015 koleksiyonu için hazırlıklarına halihazırda başlamış olan Feradje’nin tasarımcısı Gülhan Karali Balcı, Feradje’nin doğuş hikayesini şu şekilde özetliyor:

Feradje’yi doğuran,İslami kıyafette İslam estetiğini görme arzusuydu. Ne bir sanat, ne de bir zanaat peşindeydik onu kurgularken. Ona bizim değil, post modern tüketim ağlarına kapılmış, kimliği ile kıyafeti arasında uçurumlar yaşayan, zamanla kimliklerini kıyafetlerine feda etmek zorunda kalacak yeni kuşağın ihtiyacı vardı.

Feradje 2015 siyah abaya ferace

Belki farkında değillerdi ama saklamak üzere değil göstermek üzere tasarlanmış kıyafetlerden özensizce hazırlanmış kombinlerin altında bedenler ağlaşıyordu.

Biz Feradje’yi hal diliyle yapılmış bir duanın cevabı olarak gördük ve bu nedenle Feradje, estetiği kıyafette nakışlayarak, kadın bedeninin estetiğini saklamayı amaçladı.

Feradje 2015 siyah baklava desenli ferace

Feradje’yi,imanın estetikle buluştuğu yerde, kalbimizin derinliklerinde şekillendirdik.

Tasarımlarımızı yeni bir ürün kalemi olarak değil, İslam estetiğe bürünmek isteyen inançlı kadınlar için bir sanat olarak olarak ele aldık.

Feradje 2015 turuncu fileli ferace

Gayretimizi ticari olmaktan öte imanî ve İslami bir gayret olarak gördük. Feradje,sizi daha güzel göstermeyecek; asıl güzel olan sizsiniz; Feradje bu güzelliği sizde saklayacak…

Feradje 2015 Yeni Sezon Ferace Modelleri

Bir Cevap Yazın