Hint Tarzı Kapalı Elbise Modelleri

hint tasarimi elbise modelleri

Hint tarzı elbiseler şu sıralar hanımların ilgi odağı olmaya başladı.Özellikle Hint dizilerinin şu sıralar revaçta olması,bu etnik kıyafetlere olan ilgiyi daha da arttırdı.

pakistan hint stili elbise

Günlük elbiselerin yanı sıra kına gecesinde giyilen otantik Hint kıyafetleri,kadınlar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor desek yeridir.İşlemeler,desenler,canlı renklerin sıklıkla kullanıldığı Hint elbiselerinde göze hitap eden çok fazla detay yer alıyor.

bordo islemeli hint takim elbise

Bu yazımızda birçok satış sitesinde yer alan dikkatimizi çeken birçok Hint kıyafetine yer vereceğiz.Popüler kültürümüze Hint dizileri sayesinde giriş yapan bu elbiseler kına gecelerinin de vazgeçilmezi oldu.

hint stili islemeli etnik elbise

Farklı Tarzlardaki Hint Kıyafetleri

Farklılık yaratmak isteyen gelin adaylarının da beğeneceği tarzlarda olan Hint kıyafetleri,özel günlerinizde de şıklığınıza şıklık katacak.Hint elbise modellerinde çok farklı tarzlar görüyoruz.

hint bolywood aktris stili elbise

Bu tarzlardan birisi de bir yarım bluz üzerine sarılan uzun şifon sariden oluşan Hint elbisesi…Eminim ki birçoğunuz sariyi Hint dizilerinde kadın aktrislerin üzerinde görmüşsünüzdür.

hint tasarimi anarkali elbise

Diğer tarz ise anarkali elbise modeli..Anarkali, Hindistan’da kadınlar tarafından özel davetlerde çok tercih edilen, göğüs kısmı, etek uçları ve kollarının uçları süslü, bir elbise çeşididir.

hint tasarimi elbise


Elbisenin boyu dizin yaklaşık 30 cm aşağısına kadar iner. Altına tayta benzer bir pantolon giyilir ve elbise genelde şifondan ve kenarları işlemeli uzun,süslü dupatta adı verilen şal ile tamamlanır.

pakistan-hint tarzi takim elbise

Son olarak bu tarz elbiseleri internetten satın almanızı tavsiye etmem.Özellikle tanımadığınız güvenmediğiniz insanların facebook ve instagram hesaplarından alışveriş yapmayın,ayrıca istediğiniz modelden daha farklı bedende ve/veya renkte ürün gönderebilirler.Bu konuda çok şikayet duyuyorum.

Eğer internetten alışveriş yapmak istiyorum diyenler ise ürünleri satın almadan önce siteyi çok iyi araştırmanız,hakkında yapılan yorum ve şikayetler varsa okumalısınız.Ürün alma aşamasında ise ürün hakkında detaylı bilgiler edinmeli ve yurt dışı kökenli bir satış sitesi ise kargo/kurye ücretleri var mı,varsa ne kadar olduğunu öğrenmeli ve gümrük giderleri ürün fiyatına dahil mi değil mi bunu iyice araştırmalısınız.

parlak bej duz kesim hin elbisesi

Eğer Hint tarzı bindallı veya kına elbisesi düşünüyorsanız Fatih semti bunun için uygun diyebiliriz.Tabi İstanbul’da oturanlar için geçerli bu durum..

Not: Görsellerde yer alan ürünlerin çoğu tr.aliexpress.com sitesinden alınmıştır.

Bir Cevap Yazın